Fanera – kaip pasirinkti tinkamą?

Fanera yra labai plačiai naudojama pačiose įvairiausiose srityse. Jos universalumas – didžiausias privalumas. Skirtingų rūšių faneros gali būti naudojamos statybose, gamyboje ar netgi apdailoje. O jos kokybė ir patvarumas priklauso nuo faneros rūšies, kurių pasirinkimas yra gana platus.

Kokią fanerą rinktis?

Faneros gali būti įvairios ir priklausomai nuo to, kaip ji pagaminta, skiriasi jos kokybė ir pritaikymas. Fanera įprastai gaminama iš daugybės medienos plaušų, sujungiant juos klijais. Taigi tai labai tvirtas ir patikimas gaminys.

Priklausomai nuo to, kur planuojama naudoti fanerą, renkamasi pagal jos savybes. Pavyzdžiui, galima rinktis lygią fanerą, kuri neturi didelių griovelių paviršiuje, tačiau kartu ji išlaikiusi medienos raštus. Dažniausiai tokią fanerą galima pritaikyti įvairioms konstrukcijoms, apdailai. Nelygi fanera gali būti pasirenkama kaip medžiaga baldų gamybai. Dažnai tokia fanera tinka tuomet, kai nesvarbu jos išvaizda, nes jos nematyti. Tokios faneros pritaikomos ir įvairių konstrukcijų gamybai.

Kai kurias faneras galima lakuoti arba dažyti. Tai taip pat priklauso nuo faneros tipo ir jos paviršiaus. Tokio tipo faneros lakštai gali tapti puikiu apdailos elementu, tikti įvairioms instaliacijoms ir ne tik.

Renkantis reikia atkreipti dėmesį į faneros atsparumą drėgmei. Kai kurios faneros yra neatsparios drėgmei, o kai kurios atsparios. Todėl tai taip pat labai svarbu įvertinti renkantis fanerą.

Ilgaamžė ir daug kartų naudojama fanera yra laminuota. Tai geras pasirinkimas tiems, kurie ieško nebrangios, tačiau kokybiškos medžiagos. Tokia fanera gaminama iš medžio, o jos paviršius laminuotas fenolio plėvele. Tokia fanera atspari drėgmei, tačiau taip pat ją galima dažyti.

Į ką atkreipti dėmesį perkant?

Šiandien norint įsigyti tokių prekių kaip faneros lakštai, nebūtina ieškoti statybos medžiagų parduotuvės. Be to, prireikus tokių medžiagų kaip fanera, pirkti jas fizinėje parduotuvėje nėra patogu, nes tenka galvoti, kaip sutalpinti medžiagas į paprastą automobilį. Tad šiandien tokias prekes kaip fanera galima paprastai užsisakyti internetu. Į ką atkreipti dėmesį perkant?

  • Dydis. Atkreipkite dėmesį, kad faneros lakštai gali būti skirtingų išmatavimų. Todėl atidžiai pasirinkite tas prekes, kurių išmatavimai Jums tinka. Taip pat fanera gali būti įvairių storių, o tai taip pat bus nurodyta prekės aprašyme.
  • Rūšis. Elektroninėje parduotuvėje gali pasirodyti, kad faneros niekuo nesiskiria viena nuo kitos, tačiau būtinai įsitikinkite, kad perkate tokią, kokios Jums reikia. Jeigu ieškote laminuotos faneros, būtinai įsitikinkite, kad perkate tokią, o ne vandeniui neatsparią fanerą.
  • Spalva. Priklausomai nuo to, kokios yra faneros paviršius, skiriasi jos spalva ir raštas. Tai taip pat turi būti nurodyta prekės aprašyme.

Įsigyti faneros galima ir internetu iš https://e-heliopolis.lt.