Užėjus į parduotuvę akys krypsta link ryškių ženklų „Akcijos“, „Nuolaidos“, „Išpardavimas“. Namuose vartomi akcijų leidiniai vilioja į skirtingas parduotuves dienos išpardavimais. Tačiau ar pasidavimas šiems kvietimams yra taupymas ar išlaidavimas?
Yra toks visiems žinomas, tačiau dažnai pamirštamas posakis: „Jei daiktas kainuoja 100 eur, o dabar jis parduodamas už 75 eur, ir todėl nusprendėte jį nusipirkti, jūs nesutaupėte 25 eur. Jūs išleidote 75 eur “. Tai yra geriausi taupymo pamoka sutraukta į vieną sakinį.
Mes linkę sutelkti dėmesį į nuolaidas bei akcijas ar išpardavimus, ar bet kokio tipo kainų nurodymą, kuris tarsi rodo, kad tai geras pirkinys. Štai kodėl kainų pabaiga 0,99 yra tokia populiari. Mes nekreipiame dėmesio į skaičius po kablelio, nes čia gi „tik centai“. Todėl tokia kaina su ,99 galūnė suvokiama kaip mažesnė, nors 2,99 ir 3,00 skiria tik vienas centas!
Ar žinote, kodėl buvote parduotuvėje?
Padarykime nedidelį eksperimentą. Pakelkite ranką, jei kada nors ką nors nusipirkote tik todėl, kad jis buvo parduodamas su akcija ar nuolaida, o ne todėl, kad jums to reikėjo. Atsistokite, jei taip nutiko ne kartą. Dabar, kai stovite, paimkite piniginę, jei neprisimenate, kokia buvo paskutinė prekė, kurią įsigijote. Ir tiesiog išmeskite visas savo banko korteles, jei net negalite prisiminti, kokia buvo priežastis eiti į parduotuvę.
Jei esate tas žmogus, kuris lengvai suviliojamas ryškiomis iškabomis, o nuėjęs į parduotuvę pieno pamirštate ko atėjote, o grįžtate su visai kitais pirkiniais, kurių realiai nereikėjo, greičiausiai jums reikia keisti apsipirkimo įpročius.
- Sudarykite pirkinių sąrašą, ko jums tikrai reikia įsigyti.
- Patikėkite apsipirkimą žmogui, kuris moka pirkti pagal sąrašą arba pasikvieskite draugą, kuris sudrausmins ir neleis pirkti ko nėra sąraše.
- Planuokite maisto gaminimus ir pirkite ko reikia, kad maistas nesugestų ir nereikėtų išmesti.
Pirkti akcijos prekes nėra savaime blogai
Pirkti daiktus su nuolaidomis savaime nėra blogai. Protingai išnaudojant akcijos leidinius ir jų informaciją bei vertinant ką ir kur galima įsigyti su nuolaida, galima išties sutaupyti. Tačiau tai daryti reikia protingai.
Štai pavyzdžiui, jei visada perkate vienos firmos dantų pastą, kai pagaliau šis prekės ženklas yra parduodamas ir jam taikoma 50% nuolaida, logiška būtų įsigyti iškart kelias pakuotes. Ilgo galiojimo prekės, gali spintelėje stovėti tikrai ilgai. O pasinaudoję akcija, sakykime, gaunate 4 pakuotes dantų pastos už 2 kainą. Žinodami, kad bet kokiu atveju jums šios prekės prireiks ir sunaudosite visas 4 pakuotes , tai yra gera investicija ilguoju laikotarpiu. Sutaupote pinigų, kad nereikėtų pirkti 4 pakuotes už visą kainą.
Šią strategiją galima taikyti ne tik buities prekėms, bet ir ilgo galiojimo maisto produktams, kurie įprastai naudojami jūsų namuose, nesvarbu ar tai būtų miltai, kruopos, cukrus, kava, arbata. Visada pagalvokite ir šiek tiek į priekį. Jie vasaros metu visada verdate uogienes, o žiemą pasitaiko gera akcija cukrui, galbūt verta įsigyti bloką cukraus ir palaikyti jį iki vasaros.
Deja, pirkimas didesnio kiekio ilgesniam laikui ne visada veikia su greitai gendančiomis prekėmis. Negalite įsigyti glėbio salotų, kad ir kokia būtų gera jų kaina. Arba kelių kilogramų pomidorų, kai suvalgote vos vieną per dieną. Toks apsipirkimas gali baigtis tuo, kad maistas suges ir jūs jį išmesite. Maisto švaistymas yra dar viena blogybė, kuri neleidžia sutaupyti pinigų.