Kaip nemesti sporto vos tik pradėjus

Ar žinote, kad apytiksliai pusė tų, kurie pradeda užsiimti nauja fizine veikla, per pirmuosius tris mėnesius visą tai meta? Šios paslapties priežastis – žmonių tingumas. Tačiau tai nėra mūsų kaltė. Evoliuciniame procese mumyse išsivystė instinktas vengti to, kas kelia mums stresą ir nepatogumą. Todėl jei norime įveikti šį įprotį ar instinktą – turime pasistengti jį įveikti. O smagiausia tai, kad per pastaruosius metus atsirado ne viena metodika, padedanti lengviau įveikti tingulį ir išvystyti teisingus įpročius.

Pasirinkite jums patinkantį sportą

Daugelis žmonių, kurie tik pradeda sportuoti, susiduria su viena ir ta pačia problema, kuri juos priverčia anksčiau ar vėliau viską mesti – tai netinkamai pasirinktas sportas. Jei jūs sportuosite tai, kas jums nekelia jokių teigiamų emocijų, visiškai suprantama, kad galiausiai nuspręsite likti prie savo įprastinio gyvenimo būdo.

LongboardaiTodėl labai svarbu, kad tinkamai įvertintumėte galimus pasirinkimus. Nebandykite pritapti ir rinktis tik tai, ką renkasi didžioji dauguma. Jūs sportuosite dėl savęs, o ne dėl kitų. Tai nėra daroma dėl mados. Todėl pagalvokite, kas jums labiausiai patiktų. Pavyzdžiui, galbūt tai bus riedlentės arba longboardai? O gal sportiniai dviračiai? Mėgstate važinėtis riedučiais? O galbūt dažniau leidžiatės pasivažinėti paspirtuku? Kiekviena fizinė veikla turi teigiamą poveikį mūsų kūnui ir sveikatai, todėl negalvokite, kad pasirinkę lankymąsi sporto klube matysite puikius rezultatus, o važinėdami riedučiais negalėsite matyti jokių apčiuopiamų rezultatų. Tai yra netiesa. Todėl nepamirškite šio svarbaus aspekto. Jis jums padės lengviau judėti link savo tikslo.

Eliminuokite frazę „nėra laiko“

Jos jūsų žodyne būti negali. Kiekvienas galime rasti laiko sportui. Tam tikrai nereikia skirti visos savo dienos. Jei nesame profesionalūs sportininkai, kodėl turėtume sportuoti dvi, tris ar daugiau valandų kiekvieną dieną? Gali pakakti ir valandos ar netgi pusvalandžio intensyvios ir produktyvios treniruotės, todėl laiko sportui turėtų atsirasti visuomet – nepaisant to, kokia tai bebūtų diena.

Stenkitės būti pozityviai nusiteikę

Kasdien susiduriame su įvairiomis stresinėmis situacijomis. Tai ilgainiui gali mus labai išsekinti ir pabloginti mūsų nuotaiką, todėl turėtume stengtis apsišarvoti pozityviomis mintimis ir galvoti tik teigiamai. Kad ir kokie sunkumai užkluptų, atminkite, kad ir tai praeis. Todėl visuomet galite tikėtis geresnės dienos ir geresnių laikų – jie tikrai ateis.

Raskite bendraminčių

Žmonės, kuriuos sieja vienodi interesai, lengviau juda link savo tikslo. Jei jums patinka longboardai, raskite bendraminčių, kurie laisvalaikį leistų kartu su jumis. Kai aplink jus dažnai bus panašius hobius turintys žmonės, jums bus kur kas smagiau užsiimti jums miela veikla. Be to, tai neleis jums visko mesti ir skatins judėti į priekį.

Sekite savo rezultatus

Tai padaryti nėra sudėtinga. Šiandien galima naudotis įvairiais išmaniaisiais prietaisais, pvz., išmaniosiomis apyrankėmis, kurios seka mūsų fizinius rodiklius. Yra ne vienas prietaisas, kuris fiksuoja nueitus žingsnius, taip pat rodo mūsų pulsą ir sudegintas kalorijas. Be to, išmaniosios apyrankės gali įvertinti ir mūsų miego kokybę. Trumpiau tariant, tokie šiuolaikiniai technologiniai prietaisai labai efektyviai prisideda prie mūsų tikslo siekimo.

Jei visą tai pasitelksite savo kasdienybėje, sportuoti taps kur kas lengviau, todėl kuo ilgiau tai darysite, tuo natūraliau visa tai taps. Tai reiškia, kad ilgainiui sportas taps neatsiejamas nuo jūsų kasdienybės, todėl nebekels jokių neigiamų emocijų. Be to, neilgai trukus suprasite, kad jūs tiesiog nebegalite gyventi be pakankamo fizinio aktyvumo – jis padės jums jaustis energingesniais, žvalesniais ir laimingesniais.