Kaip pasirinkti kavos pupeles?

Koks yra populiariausias gėrimas pasaulyje, kurį geria milijonai žmonių kasdien? Tai ne arbata, o kava. Ją rasti galima tiek fizinėse, tiek internetinėse parduotuvėse. Geriausios pupelės yra ne visos, o tik atrinktos pagal tam tikras savybes. Kokiu principu jos atrenkamos ir į ką atkreipti dėmesį?

Kaip gaminamos kavos pupelės?

Kaip atsiranda mūsų tonizuojantis gėrimas, kurį taip myli visas pasaulis? Jų atsiradimo kelias prasideda nuo kavamedžio užaugimo ir jo duodamų uogų. Tų uogų minkštimas panaudojamas arbatai gaminti, o tuomet lieka kauliukas, arba kaip mes vadiname „pupelė“. Kavamedžiai dažniausiai būna produktyviausi iki 20 metų. Jie geriausiai auga turtingame dirvožemyje. Reikalinga, kad vyrautų švelni temperatūra bei lietus. Kavos pupelės yra trijų skirtingų tipų: arabika, robusta ir liberika. Visos jo auga skirtingu laiku, skirtingai sezonais, skirtingose klimato juostose ir jų kokybę nėra vienoda.

Kavos pupelių rūšys

Paminėjome skirtingas rūšis, tačiau skiriasi ne tik pavadinimai. Arabika – tai žinomiausia pasaulyje rūšis ir jis suvartojama daugiausiai visur. Būtent ja prekiaujama el. parduotuvėje „OKava“, tik skirtumas tas, kad ji yra šviežiai skrudinta prieš pat užsakymą, tad pasižymi itin gera kokybe. Jos kilimo kilmė – Etiopijos šalis. Lyginant su kitomis, ji mėgstama savo aromatingumu, švelnesniu skoniu, mažesniu kofeino kiekiu puodelyje. Pagal kainą arabiką yra pati brangiausia iš visų, kadangi jai užauginti reikalingos itin palankio sąlygos ir ji duoda ne tokį gausų derlių kaip kitos.

Robusta – tai populiari rūšis, kuri pasižymi stipresniu skoniu. Kofeino joje žymiai daugiau nei kitose. Užauginimo sąlygos – tai pat paprastesnė, nereikalingi tokie geri orai kaip arabikai. Deja, bet ir jos aromatingumas nėra toks geras kaip arabikos. Būtent dėl to dažnai šios kavos pupelės maišomos su arabika, santykiu 50/50 arba 40/60, kad gėrimas būtų universalaus skonio ir stiprumo.

Liberika – tai paprasčiausia ir pigiausia rūšis. Ji dažnai net nėra taip vertinama kaip kiti tipai. Jos kavos pupelės yra bene dvigubai didesnės negu arabikos ar robustos. Jų panaudojimo sritis – gėrimų „3 in 1“ gamyba, kai greitai gali užsipilti kavos miltelius vandeniu ir geri greitojo paruošimo kavą.

Apibendrinimas

Kava yra populiariausias gėrimas pasaulyje ir to nepaneigsi. Svarbi užduotis yra pasirinkti kavos pupeles, nes jų yra trys rūšys: arabika, robusta, liberika. Ieškant arabikos, tinklalapyje „OKava“ rasite šviežiai skrudintą kavą Lietuvoje, kuri patiks kiekvienam.