Kodėl mokiniai nebemoka rašyti?

kanceliarines prekes internetuŠvietimo ministrė vis dažniau akcentuoja, kad reikia kuo daugiau dėmesio sutelkti į mokinius, kurių raštingumas yra labai menkas. Dažniausiai minimi kompiuteriai, kurie labiausiai ir prisideda prie prastėjančios vaikų rašybos. Nors vis daugiau vaikų ankstesniame amžiuje išmoksta rašyti su kompiuteriu, tačiau kanceliarinės prekės internetu perkamos vis rečiau. Ir tai labai liūdina, kadangi daugelis psichologų tvirtina, kad tai priemonė ne tik rašyti, tačiau tuo pačiu ir ugdyti vaikus.

Reikia kuo intensyviau didinti vaikų raštingumą, kadangi vėliau tai gali būti didelė problema.

Mokiniai neberašo ne tik todėl, kad jie to nenori. Vaikai nenori ir nenorėjo mokytis niekada. Tai mokytojų ir tėvelių iniciatyva yra pati svarbiausia stengiantis, kad vaikas mokytųsi. Kadangi tėveliai šiais laikais vis labiau užimti ir dažnai jiems paprasčiausiai nebelieka laiko bendrauti su savo vaiku, gaila, tačiau jie patys nuperka planšetinį kompiuterį viena tam, kad vaikas užsiimtų kokia nors veikla ir paprasčiausiai nebetrukdytų. Nors ir suvokia, kad tokie jų poelgiai yra labai blogi, tačiau liūdna, kad taip pat sėkmingai elgiasi ir toliau.

Apskritai, anksčiau rašymas buvo viena iš pramogų, kurią užsiimdavo ne tik suaugę asmenys, tačiau taip pat ir vaikai. Jeigu pasiteirautumėte `90-ųjų vaikų apie dienraščius – beveik visi vieningai tvirtintų, kad taip dienoraščius jie rašė ir labai intensyviai. Šiuo metu toks laisvalaikis atrodo tikras darbas. Tai tik dar kartą įrodo, kad labai svarbu vaikus jau nuo mažens skatinti pamilti rašymą. Kuo toliau – tuo šis darbas bus sudėtingesnis.

Taip pat vaikai labai greitai pradeda mėgti naują veiklą. Ypač tokiu atveju, jeigu jiems ardote, kad tai yra ne darbas, o malonumas. Šiuo atveju kalbame apie dailyraščių konkursus, o gal net ir paprasčiausias žurnalistikos būrelius. Nors čia kompiuteris taip pat labai dominuoja, tačiau rašyba ranka išlieka pati aktualiausia.

Kuo anksčiau vaiką išmokinsite rašyti – tuo mažiau problemų vėliau turėsite. Kokybiškos kanceliarinės prekės internetu taip pat gali prisidėti prie vaiko ugdymosi. Svarbiausia jį skatinti ir paaiškinti, kad rašyba – malonumas, o ne darbas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *