Komercinės patalpos Vilniuje ir jų pasirinkimas

Komercinė nuosavybė, dar vadinama komerciniu nekilnojamuoju turtu, investiciniu turtu arba pajamų turtu, yra nekilnojamasis turtas (pastatai ar žemė), skirtas gauti pelną iš kapitalo prieaugio arba nuomos pajamų. Komercinė nuosavybė apima biurų pastatus, medicinos centrus, viešbučius, prekybos centrus, mažmeninės prekybos parduotuves, daugiabučius būstus, žemės ūkio paskirties žemę, sandėlius ir garažus. Komerciniai pastatai yra pastatai, naudojami komerciniais tikslais, įskaitant biurų pastatus, sandėlius ir mažmeninės prekybos pastatus (pvz., būtiniausių prekių parduotuves, sandėliavimo parduotuves ir prekybos centrus). Miesto vietose komercinės paskirties pastatas gali derinti funkcijas, pvz., biurus 2–10 aukštuose, su mažmenine prekyba 1 aukšte. Kai daug funkcijų paskirstyta erdvė yra reikšminga, šie pastatai gali būti vadinami daugiafunkciniais. Vietos valdžios institucijos paprastai laikosi griežtų komercinių zonų suskirstymo taisyklių ir turi teisę paskirti bet kurią zoną kaip tokią; įmonė turi būti įsikūrusi komercinėje teritorijoje arba zonoje, kuri bent iš dalies yra nukreipta prekybai.

Komercinės patalpos Vilniuje yra įsikūrusios beveik kiekviena jo rajone. Komercinės patalpos Šnipiškių rajone yra vienos populiariausių. Tikriausiai tai dėl puikios vietos, susisiekimo, bei kitų aspektų. Šiame rajone galite rasti daug įmonių padalinių, gamyklų, gamybos pastatų. Vilnius yra vienas iš pagrinndinių miestų, kuriame rasime daugiausiai komercinių patalpų.

Komercinis nekilnojamasis turtas paprastai skirstomas į penkias kategorijas. Biurų pastatai – į šią kategoriją įeina nekilnojamasis turtas vienam nuomininkui, nedideli profesionalūs biurų pastatai, miesto centro dangoraižiai ir viskas tarp jų. Mažmeninės prekybos parduotuvės/restoranai – į šią kategoriją įeina aikštelės greitkelių fasaduose, vieno nuomininko mažmeninės prekybos pastatai, kelių nuomininkų mažmeninė prekyba, nedideli prekybos centrai, didesni bendruomenės centrai su pagrindiniais bakalėjos parduotuvių nuomininkais.  Daugiabučiai – šiai kategorijai priskiriami daugiabučių kompleksai arba daugiaaukščiai namai.  Žemė – į šią kategoriją įeina investicinis nekilnojamasis turtas neužstatytoje, neapdorotoje, kaimo žemėje, kuri yra būsimos plėtros kelyje. Pramonė – į šią kategoriją įeina sandėliai, dideli pramonės įrenginiai, šaldymo sandėliai ir paskirstymo centrai. Įvairūs – į šią kategoriją būtų įtraukta bet kuri kita negyvenamoji nuosavybė, pvz., viešbučių, svetingumo, medicinos ir saugyklų objektai, taip pat daugelis kitų. Kiekviena įmonė dažniausiai susiduria su klausimu nuomotis ar pirkti nekilnojamajį turtą. Reikėtų atidžiai įvertinti savo galimybes ir poreikius, kad priimtumėte sau palankiausią sprendimą.