Urnos: jų pasirinkimas ir tradicijos

Lietuvoje kiekvienais metais vis labiau populiarėja kremavimo paslaugos. Vis daugiau žmonių renkasi kremuoti artimuosius, todėl populiarėja ir urnos bei jų įsigijimas. Pagal ką reikėtų rinktis urną ir kaip su ja elgtis po atsisveikinimo su mirusiu žmogumi?

Kur įsigyti urną?

Urnos  parduodamos laidojimo namuose kaip ir karstai. Čia galite rasti platų urnų pasirinkimą. Visgi, kai kurie žmonės skiria daug dėmesio urnos pasirinkimui ir ieško ne vienoje vietoje. Urnas galima įsigyti ir internetu. Čia yra platus urnų pasirinkimas ir dažniausiai taip įsigytos urnos kainuoja daug pigiau. Urnos gali būti skirtingų dydžių, įvairių formų, pagamintos iš įvairių medžiagų, todėl išsirinkti tikrai yra iš ko.

Kokios urnos gali būti?

Niekuomet anksčiau nesusidūrę su tokiu pirkiniu nustemba, bet urnų pasirinkimas yra labai platus. Jeigu nežinote, pagal ką rinktis urną, pirmiausia reikėtų pagalvoti apie mirusį žmogų. Įprasta karstą rinkti pagal tai, koks buvo žmogus, jo charakteris ir bruožai. Perkant urną tai galima atspindėti dar labiau. Pavyzdžiui, jeigu žmogus buvo meniškos sielos, galima išsirinkti urną su išskirtinėmis dekoracijomis ir ornamentais. Gamtą mylėjusiems žmonėms, kurie puoselėjo ir vertino natūralumą, galima rinktis medines urnas, kurios Lietuvoje yra ypač populiarios. Jeigu norite, kad urna būtų išskirtinė, galima įsigyti netgi rankų darbo urną, kuri gali būti pagaminta pagal individualų užsakymą ir atspindėti žmogų, su kuriuo atsisveikinama.

Kaip elgtis su urna?

Lietuvoje kremavimo tradicijos dar nėra labai gilios, todėl kai kurie žmonės nežino, kaip elgtis su urna po kremavimo ir kaip organizuoti atsisveikinimą su velioniu. Viskas priklauso nuo Jūsų noro. Yra galimi įvairūs variantai ir nėra taip, kad kažkuris iš jų yra teisingas arba privalomas.

Šiuo metu Lietuvoje populiariausi urną laidoti kapavietėje, Tokiu atveju galima rinktis urnas, kurios yra suyrančios. Taip pat tinka medinės urnos, kurios taip pat suirs, tik per ilgesnį laiką. Jeigu ketinate urną laikyti krematoriume, geriau rinktis metalines arba plienines urnas, kurios yra ilgaamžės ir kurių nepažeidžia aplinkos veiksniai. O kai kurie artimieji urną su brangaus žmogaus palaikais nori laikyti namuose, kaip tai populiaru kai kuriose kitose šalyse. Tokiu atveju dažniausiai užsakomos išskirtinės, rankų darbo urnos, kurios būtų ne tik ilgaamžės, bet ir primintų apie mirusį žmogų.